Suhai-Hodász Gábor pszichológus válaszolt a szülési alternatívákhoz kapcsolódó kérdéseinkre.
- 100-150 évvel ezelőtt az asszonyok nagy többsége otthon szült. Azután jött az orvostudomány, a technika robbanásszerű fejlődése és vele az általános közvélekedés, kórházban kell szülni, a megfelelő feltételek ott biztosítottak. Mi az oka annak, hogy ma, a XXI. században ismét szülési „alternatívákról” beszélünk?
- Az úgynevezett alternatív szülészeti iskolák a XX. század második felében jelentek meg kórházi körülmények között. Ezek közös vonása, hogy a szülés természetes folyamatát hangsúlyozzák, vagyis azt, hogy a magzat kihordása és megszülése alapvetően élettani folyamat, és mint ilyen, különösebb orvosi beavatkozást nem igényel.
Sokan vannak azok a kismamák, kispapák, akik a szülés "elszenvedése" helyett aktívan szeretnék végigélni elsősorban várandósságuk, szülésük, szülővé születésük történéseit. Összeállításunk a döntés meghozatalában szeretne segítséget nyújtani.
Ha már megszületett a várva várt baba, a legfontosabb az anyatejjel való táplálás. Ehhez ajánljuk az alábbi készítményeket:
Mecsek tejszaporító tea filteres 20x | |
Elevit Complex 2 kapszula 30x | |
Laktoherb tejelválasztást serkentő filt.tea borít. 20x | |
Femibion 3 Szoptatás filmtabletta és kapszula 56x + 56x |
Az otthonszülésről szóló összefoglalónk abban nyújt segítséget, hogy milyen feltételekkel, mely bábaszolgáltatókkal lehet legálisan otthon szülni és mire kell készülni. Összegyűjtöttük a legfontosabb tudnivalókat a rendelet alapján.
A cikk teljes terjedelemben itt olvasható!
Forrás: Emma Egyesület
Intézeten kívüli szüléssel kapcsolatos ellátást csak az erre a tevékenységre vonatkozó működési engedéllyel és érvényes felelősségbiztosítással rendelkező egészségügyi szolgáltató nyújthat.
A cikk teljes terjedelemben itt olvasható!
Forrás: Egészségvonal